Windows 7 Ömrünü Tamamlıyor

Windows 7 işletim sistemi için yolun sonu geliyor. İşletim sistemi güncelleme desteği ne zaman son bulacak?

0
83
Windows 7

Microsoft, işletim sistemi konusunda çok hızlı bir ilerleme aldı. Firma Windows XP döneminde bu yana yaşamadığı dönüşümü yaşıyor. Windows 10 işletim sisteminin ücretsiz olarak sunulması, geçiş sürecinin bir nevi bir zorunluluk haline getirilmesi ve benzeri detaylar Windows 10 ile yeni bir döneme girilmesini sağlamış oldu. Buna karşın hala eski sürümleri kullanan birçok kullanıcı var.

Eski sürümleri tercih eden kullanıcıların en çok tercih ettikleri işletim sistemi ise Windows 7 işletim sistemi. Fakat son gelen haberlere bakacak olursak, Windows 7 işletim sistemi için de ebedi uyku dönemi çok yakın.

Windows 7 Son Buluyor

Microsoft tarafından yapılan son açıklamalara göre, Windows 7 işletim sisteminin yazılım desteğinin 2020 yılında kesildiğini görmek mümkün olacak. İşletim sisteminin yazılım desteğinin kesilmesi sonrasında ise yeni güncellemelerin sunulmadığını göreceğiz. Bir yandan güncellemeler gelmeyecek bir yandan da mevcut iyileştirmeler son bulacak.

Windows 7

Hal böyle olunca Windows 7 işletim sistemini kullananların birçoğunun Windows 10 işletim sistemine kaymaya başladığı açıklandı. Yeni işletim sistemi için açıklanan kullanım oranları ve yeni işletim sistemi için açıklanan geçiş hızı oranları, durumu daha net bir şekilde ortaya koymuş oldu.

Geçişlerin ne zaman tamamlanacağı konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor. Muhtemelen böyle devam etmesi durumunda, desteğin kesileceği 2020 yılına kadar birçok kullanıcı Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmış olacak.   

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz