Whatsapp’tan Sinir Bozucu Grup Kullanımına Son

0
57

Seçkin sosyal medya araçlarından olan ve günlük organik kullanıcı sayısının 300 milyonu aştığı Whatsapp’tan can sıkıcı bir uygulamaya artık son verilecek. Buna göre grup kuran kişiler, istedikleri zaman sizi gruba ekleyerek rahatsızlık veremeyecek. Son güncelleme sayesinde, artık sadece sizin izin vereceğiniz kişiler, size sormadan yeni grup açabilecek ve sizi ekleyebilecek. Bu mükemmel güncelleme sayesinde, hiç tanımadığınız veya pek bir alakanız olmayan kişiler ile aynı grup üyeliğini paylaşmak zorunda kalmayacaksınız.

3 Farklı Seçenek Sunulacak

Yeni güncelleme ile birlikte Whatsapp’ın diğer özelliklerinde olduğu gibi size seçenekler sunulacak. “Sadece şu kişiler”, “Şu kişiler hariç herkes” ve “Herkes” olarak seçebileceğiniz bu seçeneklerden hangisi aktif ise; yeni grup eklenmelerinde bu göz önünde bulundurularak işlem yapılabilecek. Bu da, gruplara isteğiniz dışında eklenmenizin de önüne geçecek, sadece dilediğiniz kişilerin sizi gruplarına eklemelerine izin vermiş olacaksınız.

Elbette, sizi gruba ekleyecek kişilerin engellenmiş olmaları, kendilerine bir bildirim olarak gitmeyecek ama eklemeye çalışanların bunu yapamaması durumunda, hayal kırklığına uğrayabilecekleri de kesin. Bu yüzden hangi seçeneği seçeceğiniz ve bu seçeneklere kimleri ekleyeceğiniz oldukça önemli.

Nasıl Etkinleştirebilirim?

Peki bu güncelleme ile birlikte özelliği nasıl etkinleştirebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Ayarlar kısmından aşağıdaki yolları takip ederek bunu yapabilirsiniz.

  1. Adım: Hesap ayarlarına giriniz
  2. Adım: Gizlilik ayarlarına tıklayınız
  3. Adım: Gruplar kısmına girerek, yukarıdaki 3 seçenekten sizin için uygun olanı belirleyiniz.

Etkinleştirmeyi önümüzdeki haftadan itibaren otomatik olarak göreceksiniz. Ama aksi durumda Google Play Store’dan uygulamanızı güncelleyebilir veya bu durumda da mümkün olmuyorsa; Whatsapp uygulamasını yeniden yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz