WhatsApp ve Instagram için Facebook Etkisi Artıyor

WhatsApp ve Instagram için yeni dönem başladı. WhatsApp ve Instagram bundan sonraki dönemde nasıl isimlendirilecek?

0
58
WhatsApp ve Instagram

Facebook, son dönemde sürekli olarak veri ihlalleri konusu ile gündeme geliyor. Facebook’un veri ihlalleri için rekor miktarlarda cezalar ödediğini de biliyoruz. Son dönemde çok sık yaşanan bu durum, markanın yeniden bir düzenleme içerisine girmesine neden oldu. Bu noktada WhatsApp ve Instagram için yeni bir düzenleme yapılacağı açıklandı.

Yeniden markalaşma sürecinde girecek olan Facebook için ilk değişiklik WhatsApp ve Instagram tarafında yapılacak. Buna göre Facebook artık kendi platformlarına daha fazla sahip çıkacak. İlk olarak isimlendirme sisteminde bir değişikliğe gidildiğini göreceğiz.

WhatsApp ve Instagram İsimleri Değişiyor

Yeni düzende yapılacak olan ilk değişiklik isimler kısmında olacak. Artık Instagram için, Instagram from Facebook isimlendirmesini göreceğiz. Aynı şekilde WhatsApp için de durum geçerli olacak. Bu kez ise WhatsApp from Facebook şeklinde bir isimlendirme göreceğiz.

Sosyal medya devinin yeni planının ne kadar geçerli olacağı tartışma konusu. Öyle ki veri gizliliği konusunda daha önce de benzeri çalışmalar yapılmış ancak WhatsApp ve Instagram için ekstra bir düzenlemeye gitme kararı açıklanmamıştı. Bu kez böyle bir kararın açıklanmış olması, soru işaretlerine neden oldu.

WhatsApp ve Instagram

Yeniden markalaşma sürecinde alınan kararların ne kadar işe yarayacağı noktasında açıklamaları takip etmek gerekiyor. Muhtemelen alınan kararlar, her üç uygulama için de değişikliklerin devam edeceğinin işareti. Bundan sonraki aşamada sosyal medya devinin planları da merak konusu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz