WhatsApp Business nedir?

0
73

WhatsApp Business, Facebook tarafında işletme sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş olan bir İOS ve Android versiyonları bulunan bir mobil uygulamadır.  Bu uygulama ile WhatsApp uygulamasında işletme profili oluşturabilirsiniz. Şirketinizin telefon, web site ve e posta gibi bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Gelin beraber tüm özelliklerini inceleyelim;

WhatsApp Business özellikleri

  • Telefon Numarasına Gerek Olmadan Kurulabilir

Normal WhatsApp uygulaması kurulum için sms onayı isterken WhatsApp Business kurulum için sms onay istememektedir. Ama yine de beni arayın şeklinde bir onaya gerek duyar bu noktada ise ister sabit ister GSM numaranızla onaylayabilirsiniz.   

  • Çoklu kullanıcı desteği

Aynı anda hem kişisel hem de WhatsApp Business hesabını kullanabilirsiniz.

  • Müşterileri kategorize edebilmek

WhatsApp Business uygulamasında müşterilerinizi farklı kategorilere ayırabilmeniz mümkün.  Bu şekilde istediğiniz kategoriye mesaj atabilirsiniz.

  • Otomatik yanıtlar oluşturabilmek

WhatsApp Business ile müşterilerinize otomatik cevaplar göndererek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Aynı türde ki mesajlara önceden hazırladığınız cevapları gönderebileceğiniz WhatsApp Business bu özelliği ile pek çok kullanıcının beğenisini kazanıyor.

  • Özelleştirilebilir profil

WhatsApp Business ile firmanızın özel bilgilerini uygulamaya ekleyebiliyorsunuz, logonuz, adresiniz, haritanız ve iletişim bilgileriniz.

  • İstatistik alabilme

WhatsApp Business uygulamasının firmalar için önemli bir özelliği ise mesajların istatistiklerini kullanıcılarına sunuyor olması. Gönderdiğiniz ve aldığınız mesajlara dair önemli bilgileri ve iletişim trafiğinizi ölçümleyemeye yarıyor. 

Firmaların dijital adımlar atmasının çok önemli olduğu bu günlerde WhatsApp Business uygulamasının böyle önemli bir özelliği bizlere sunmasının çok önemli olduğunun altını çizmeliyiz. İşin öteki tarafında ise WhatsApp Business özelliğini kötü niyetli kullanan firmaların hesapları askıya alınabiliyor. Bu ve buna benzer durumlarda sizi rahatsız eden sürekli reklam gönderen işletme profillerini engellemek için sohbet penceresinde işletmenin ismine tıklayarak en altta yer alan engelle butonuna tıklamanız olacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz