Spotify Yeni Üye Sayısı Açıklandı

Spotify için yeni kullanıcı sayıları açıklandı. Spotify kullanıcı sayılarındaki son durum ne?

0
49
Spotify

Müzik uygulamaları arasındaki yarışın artmasıyla beraber bu alanda sürekli yeni adımların atılmaya başlandığını görüyoruz. Tabii ki bu alanın en iddialı uygulamaların başında Spotify geliyor. Apple Music gibi dev rakipleriyle gündeme gelen uygulamanın son günlerde kullanıcı sayılarında gelişme yaşanmaya başladı.

Son olarak uygulamanın kullanıcı sayısının yenilendiği açıklandı. Yeni kullanıcı sayılarını açıklayan uygulama, 30 Haziran ayı itibariyle 108 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Açıklanan yeni rakamlarla beraber kullanıcı sayısının değişim oranı da ortaya çıkmış oldu.

Spotify Yeni Kullanıcı Sayısı Nasıl?

Firma taraşından yapılan açıklamaya göre kullanıcı sayısının 108 milyona ulaşmış olması yeni eşik değeri. Ücretli üyelik olarak karşımıza çıkan bu kullanıcıların geçen seneye göre %29 oranında artış gösterdiğini eklemek gerekiyor. Fakat %29’luk artış oranının sadece ücretli üyeliklerde olmadığını belirtelim.

Spotify

Bu kullanıcı sayısı artış oranı, toplam artışı gösteriyor. Yani ücretli üyeliklerin yanında ücretsiz üyeliklerin de hesaba dahil olduğunu ekleyelim. Bu şekilde toplam kullanıcı sayısının ise 232 milyon olduğunu ekleyelim.

232 milyon kullanıcı sayısının hem ücretli hem de ücretsiz versiyon içerisinde yer alan toplam kullanıcı sayısı olması, Spotify için nasıl bir büyüme sunulduğunu göstermekte. Sadece ücretli aboneliklerde bile %8’lik bir artış söz konusu. Apple’ın Music servisi ile yarışta iyi bir yol aldığı gözlemlenen  Spotify’ın bundan sonraki süreçte nasıl bir büyüme elde edeceği ise merak konusu.     

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz