NASA Astronot Testi Yayınladı

NASA Astronot testi yayınladı. İşte testte yer alan sorular...

0
100
Astronot

Uzay araştırmaları konusunda sürekli olarak çalışmalar yaptığı bilinen NASA, bu alanda birbirinden farklı birçok kampanyaya imza atıyor. Sadece yeni teknolojiler geliştirmekle kalmayan NASA, bunun yanında uzay ve uzay bilimlerine dikkat çekmek için yeni adımlar atıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen uzaya izim gönderme kampanyasından sonra şimdi ise astronot testi adı altında bir test yayınlandı.

Bu kez NASA’nın astronot testi olarak isimlendirdiğini gördüğümüz bir test yayınladığını gördük. Toplamda 15 sorunun yer aldığı testle beraber uzay bilimlerine bir kez daha ilginin arttığını görmek mümkün oldu.

Astronot Testi Yayınlandı

NASA tarafından internet üzerinden yayınlanan testle beraber toplamda 15 soru soruluyor. 15 soruluk özel test ile beraber katılımcıların uyguluğunun ölçüldüğü açıklandı. Görselleştirme, IQ, kişilik ve fiziksel uygunluğun bulunduğu test içerisinde 15 soruluk mini bir değerlendirme var.

Astronot

Normalde uygulanan benzeri testlerin çok daha uzun olduğunu söylemek gerekiyor. Testin tamamlanmasının ardından katılımcılar için kısa bir değerlendirme yapıldığını da ekleyelim. Katılımcıların her alan için aldığı puanların ayrı ayrı değerlendirildiği açıklandı.

Bu şekilde yapılan ayrı ayrı değerlendirme sonrasında ayrıntılı bir rapor sunuluyor ve bu rapor eşiğinde tüm derecelendirmeyi öğrenme fırsatı buluyorsunuz. Astronot ekibine girebilmek konusunda ne kadar yeterli olduğunuzu gösteren testlerin sonucunda uzay araştırmaları konusunda ne kadar yeterli olduğunuzu da görme fırsatı elde ediyorsunuz. Merak edenler için teste buradan ulaşabildiğini de ekleyelim.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz