Instagram’ın Yeni Mesaj Özelliği

Instagram, hafızalara DM kısaltmasıyla kazınan instagram direkt mesaj konusunda yetersiz özellikleri ile eleştiriliyor.

0
25

Bu eleştiriler sonrası instagram, aldığı kararla direkt mesaj özelliklerinde değişikliğe gitme kararı aldı. 

Instagram’ın En Önemli İki Hamlesi

Instagram platformunun büyük bir kısmı mobil üzerinden aktif olsa da, uygulamanın Web versiyonunu kullananların sayısı da oldukça fazla. Instagram’ın geliştirdiği özelliklerden birisi de doğrudan direkt mesajlara etki edecek. 

Instagram, direkt mesaj özelliğini web kullanıcıları için aktif hale getirecek. Şu an test aşamasında olan özelliğin mobil versiyonunda ise iyileştirmeye gidilecek.

Bu, şu anlama geliyor: Daha önce paylaştığınız ekran görüntüleri, direkt mesajlar geçmişinizde gözükmüyordu. Eğer ki siz, eski gönderdiğiniz bir mesajı bulmak istediğinizde eski mesajlarınızı tek tek okumanız gerekiyordu. Instagram, mobil versiyon için yaptığı bu iyileştirme sonucu gönderilen video ve resimleri yeni bir klasörde toplayacak. Bu sayede gönderdiğimiz her mesajı rahatlıkla bulabileceğiz. 

Her iki özellik de şu an test aşamasında. Kullanıcılar ise bu tip özelliklerin gelmesini günlerdir bekliyordu. Uygulamaların test süreçleri hakkında açıklama yapmakla görevli Jane Manchun Wong, kısa süre içinde instagramın iki yeni özelliğinin test görüntülerini paylaşacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz