Instagram Uyarı Sistemine Geçiyor

Instagram uyarı sistemi geliyor. Bundan sonra kullanıcılar uygunsuz içerikleri için uyarılacak!

0
63
Instagram

Akıllı telefonlarda en sık kullanılan sosyal medya uygulaması olmasıyla öne çıkan Instagram için yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Sosyal medya uygulaması son olarak beğeni sayısıyla ilgili olarak yeni bir güncelleme almıştı.

Kullanıcıların beğeni sayısına odaklanmasını engelleyecek olan güncellemenin, önemli bazı değişiklikleri de beraberinde getirdiğini gördük. Son olarak sosyal medya uygulamasının uyarı sistemine geçeceği açıklandı.

Instagram Uyarı Sistemi Nasıl İşleyecek?

Sosyal medya hesaplarının kapatılması konusunda çalışacak olan uyarı sistemi, hesapların kapatılmasından önce kullanıcıların uyarılmasına dayanacak. Şöyle ki artık uygunsuz içerikler paylaşan hesaplar tespit edildikten sonra, bu hesaplar kapatılmadan hemen önce kullanıcılar uyarılacak.

Sadece hesapların kapatılması konusunda değil, uyarıya neden olan paylaşımların kapatılması konusunda da uyarı sistemi devreye girecek. Yani uygunsuz bir paylaşım yapıldığı zaman, Instagram bu paylaşımı direk olarak silmeden önce kullanıcılara dönecek.

Instagram

Kullanıcıların uyarılması sonrasında ise ihlal politikaları devreye girecek. Kullanıcılara gönderilen uyarılar sonrasında, kullanıcıların hesaplarını kontrol etmeleri istenecek. Uygunsuz içeriğin ortadan kaldırılması durumunda sıkıntı olmayacak ancak kaldırılmaması ya da hesabın uygunsuz bir şekilde kullanılmaya devam etmesi durumunda, kullanıcıların hesapları ya da paylaşımları doğrudan silinebilecek.

Yeni uyarı sisteminin bir artısı daha var. Bu sistemde kullanıcıların itiraz hakları da bulunuyor. Uyarı alınan paylaşım ya da hesap için kullanıcıların Instagram’a doğrudan itiraz etme hakları bulunuyor ki bu şekilde içerik silinse bile yeniden değerlendirmeye alınabilecek. Kullanıcıların haklı bulunması durumunda da paylaşımları geri getirilmesi ya da silinen hesabın açılması sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz