Instagram keşfet nedir? Keşfet’e nasıl düşerim?

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Facebook’un sahip olduğu Instagram’ın kullanıcıları genel olarak gençlerdir.

0
62

1 milyar kullanıcı oranını geçmiş olan Instagram platformunun günden güne daha fazla artış gösteriyor. Sosyal medya fenomenliği pek çok gencin hayali fenomen olabilmek için Instagram keşfet özelliği pek çok insanın işine yarıyor. Instagram Keşfet özelliği sizi tanımayan insanlara kendinizi tanıtma fırsatı sunuyor. 

Instagram Keşfet alanına düşmenin bir çok yolu bulunuyor bunların bir kaçından size bahsedeceğiz. 

Instagram keşfet nedir?

Instagram keşfet, insanların kendi ilgi alanlarıyla alakalı olan ve popüler olan içerikleri gösteren bir bölümdür. Yayınlandığı ilk bir saat boyunca doğal beğeni ve yorum alan gönderilerin insanlara sunuldu bu alanda yer alan hesapların takipçi sayısının arttığı gözlemleniyor. 

Instagram keşfet bölümüne nasıl çıkılır?

  • Instagram keşfet alanına içeriklerinizi çıkartmak için öncelikle gerekli takipçi oranına sahip olmalısınız. Kısaca Instagram yetkilileri tarafından belirlenen takipçi oranına ulaşmış olmanız gerekiyor ve bunun yanında beğeni oranının da yüksek olması lazım. 
  • İlgi çekici içerikler oluşturmanız gerekiyor ki kullanıcılar sizin içeriğiniz için zaman ayırsın, beğensin ve sizin hesabınızı takip etsin. 
  • Ayrıca kullanıcıların yorum yapmasını teşvik ederek etkileşiminizi artırabilirsiniz ve keşfette yer alabilirsiniz.
  • Konum eklemeyi unutmayın, gönderi oluştururken konum eklerseniz insanlar fotoğrafın çekildiği konum sayfasında bakarken fotoğrafınızı görebilir ve keşfet alanında yer almanız kolaylaşır. 
  • Gönderilerinizi yayınlarken hashtag kullanıcın. Etikette şeklinde de isimlendirilebilen hashtag’i kullanırken popüler hashtagları kullanmanızı öneriyoruz. Böylece insanlar içeriklerini görür ve etkileşiminiz artır. 
  • Instagram keşfet özelliğinden faydalanmak için ilk bir saatte iyi bir oranda yorum ve beğeni almalısınız. Bunun yanında Instagram takipçi sayınız çok önemli eğer yeni bir hesapsanız yada takipçi yasınız az ise üzgünüz ki keşfet’e düşmeniz için daha çok erken. 

Bun maddelerin yanında düzenli olarak içerik üretmeniz gerekir. Takipçilerinizin sahte olması durumunda keşfete düşmeniz daha zor olacaktır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz