IMEI Kayıt Ücreti için Zam Açıklaması Yapıldı

IMEI Kayıt ücreti değişti. Yeni akıllı teleofnların IMEI Kayıt ücreti ne kadar?

0
72
IMEI Kayıt ücreti

Yurt dışında getirilen akıllı telefonlar için bazı zorunluluklar bulunuyor. Bu şartları yerine getirmediğiniz durumlarda, yurt dışından akıllı telefon almak mümkün olmuyor. Telefonu alsanız bile telefonun kayıt edilmesi mümkün olmuyor. Haliyle yasal olarak telefonu kullanamıyorsunuz. Bu gerekliliklerden birisi de IMEI Kayıt işlemi.

IMEI Kayıt işlemini gerçekleştirerek telefonunuzu yasal olarak kullanıma açmış oluyorsunuz. Akıllı telefonlarınızı yasal olarak kullanım açmanız için gerekli olan işlem için ise belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bir dönem 107 TL gibi bir ücret olan IMEI Kayıt ücreti için ise şu sıralar zamlar gündemde.

Öyle ki Resmi Gazete üzerinden yayınlanan yeni karara göre IMEI Kayıt ücretlerine ciddi oranda zamlar geldi. Yeni akıllı telefonların kayıtları için çok daha fazla ödeme yapmak gerekiyor. Bunun için yapılacak olan ödeme miktarına ve yeni akıllı telefonların kayıt ücretlerine zam yapıldığı açıklandı.

IMEI Kayıt ücreti

IMEI Kayıt Ücretleri Nasıl Değişti?

Yeni akıllı telefonların kayıtları için yapılacak olan ödeme miktarında önemli bir değişiklik yapıldı. İlk olarak 700 TL gibi bir rakama çıkarılmış olan kayıt ücretlerinin güncelleme sonrasında ise 1500 TL gibi bir rakama çıkarıldığı açıklandı.

Bundan sonraki getirilen akıllı telefonların kayıtları için ödenmesi gereken miktar 1500 TL olarak resmiyet kazanmış oldu. Böylece yurt dışından akıllı telefon getirmenin oluşturduğu fiyat avantajının da ortadan kalktığını söylemek yanlış olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz