Huawei Hongmeng OS için Gelecek Belli Oldu

Huawei Hongmeng OS işletim sisteminin geleceği belli oldu. Akıllı telefonlarda Huawei Hongmeng OS kullanılacak mı?

0
98
Huawei Hongmeng OS

Akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri, en az akıllı telefonlar kadar önemli. Öyle ki yeni seri akıllı telefonlarda yer alan güncelleme desteği kullanıcılar için çok önemli bir kriter. Bu durum dev akıllı telefon markalarından biri olan Huawei için de geçerli. Teknoloji devi özellikle ABD ile ters düşmeleri sonrasında işletim sistemi konusunda sıkıntılar yaşamaya başladı.

İşletim sistemi desteğinde Android işletim sistemini kullanamayacak olması ve Google’ın kara listesine alınması, markanın yeni bir işletim sistemi geliştirmesine neden oldu. Bunun sonucunda ise Huawei Hongmeng OS işletim sistemi ortaya çıktı.

Huawei Hongmeng OS Akıllı Telefonlara Gelmeyecek

Uzun süredir beklenen ve geliştirmeleri devam eden yeni işletim sistemi sürümü için şok eden bir açıklama geldi. Buna göre Huawei Hongmeng OS işletim sisteminin tanıtımı yapılacak ancak bu model akıllı telefonlar için düşünülmüyor. Bu işletim sisteminin akıllı telefonların yapısına istendiği gibi uygun olmadığı açıklandı.

Huawei Hongmeng OS

Doğrudan Huawei yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında Huawei Hongmeng OS işletim sistemi için beklentilerde son bulmuş oldu. Aslında söz konusu işletim sisteminin Android işletim sistemine göre daha hızlı olduğu belirtiliyor ancak akıllı telefonlarda değil de tablet ya da laptop modellerinde kullanılacağı bilgisi ortaya çıkmış oldu.

Bu durumda markanın Android işletim sistemiyle yoluna devam etme çabası içerisine gireceğini de ekleyelim. Son gelen açıklamalara bakacak olursak, Google yasağı konusunda da beklenen adımlar atılmaya başlandı. Yani Android işletim sisteminin kullanımı devam edecek gibi duruyor.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz