Hongmeng OS İşletim Sistemi için Yeni Detaylar Var

Hongmeng OS işletim sistemi için yeni bilgiler var. Hongmeng OS nasıl bir işletim sistemi sürümü olacak?

0
49
Hongmeng OS

Akıllı telefon savaşları devam ediyor. ABD kararı sonrasında akıllı telefon modellerinde önemli değişiklikler yapma kararı alan Huawei, Android işletim sistemi konusunda önemli değişiklikler yapmaya karar vermişti. ABD kara liste açıklaması sonrasında markanın Hongmeng OS işletim sistemine geçeceği konusunda bilgiler verilmişti.

Yeni işletim sisteminin ne zaman kullanılacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Bir yandan yeni akıllı telefonlar için çalışmaları devam eden markanın bir yandan da Hongmeng OS geliştirmelerinin devam ettiği konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Fakat tüm bu beklentileri değiştirecek olan yeni bir açıklama yapıldı.

Hongmeng OS Akıllı Telefonlarda Kullanılacak mı?

Huawei tarafından gelen bilgilere göre yeni işletim sistemi akıllı telefonlar için hazırlanmadı. İşletim sisteminin ilk olarak Honor TV üzerinde kullanılacağı yönünde bilgiler verildi. Geçen hafta yapılan bu açıklamanın ardından akıllı telefonlarda Android işletim sistemi kullanımı yapılması söz konusu olacak.

Hongmeng OS

Geçtiğimiz hafta yapılan bu açıklamaların hemen ardından bu kez Global Times üzerinden bazı açıklamalar yapıldı. Global Times üzerinden yapılan açıklamaya göre Hongmeng OS işletim sistemi, yeni akıllı telefonların içerisinde yer alan işletim sistemi olacak.

Yeni işletim sisteminin kullanıldığı akıllı telefon modellerinin fiyatının ise 288 dolar civarında olması beklentisi var. Fakat yeni akıllı telefonlar için bu konuda kesin bilgiler yok. Bunun için markanın açıklamalarını takip etmek gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz