Google Stadia Sistemi için Yeni Açıklama Geldi

Google Stadia oyun sistemi için yeni açıklamalar geldi...

0
66
Google Stadia

Bulut üzerinden oyun oynama fikri, Google’ın yeni sistemiyle beraber bir hayli popüler bir hal almaya başladı. Oyuncular bulut üzerinden oyunlara giriş yapacak ve ek bir sisteme ihtiyaç olmadan oyunları bir nevi tarayıcı üzerinden oynamak mümkün olacak. Google Stadia adı verilen bu sistem ilk duyurulduğu andan bu yana ilgi odağı oldu.

Bir hayli beğeni toplayan yeni sistemin en büyük artısı dediğimiz gibi oyuna erişimin çok daha kolay olacak olması ve yüksek sistem gereksinimleri isteyen oyunların da kolayca açılabilir olacak olması. Fakat Google Stadia için merak edilen kısımlarda yok değil. İşte bu kısımlar için yeni açıklamalar geldi.

Google Stadia Oyunları İndirilemeyecek

Google Stadia ürün direktörü olarak bilinen Andrey Doronichev tarafından yapılan açıklama, merak edilen bir soruya daha cevap bulunmasını sağladı. Ünlü isim tarafından yapılan açıklamada, konsola erişimin olacağı ve tüm oyun kayıt dosyalarının indirilebileceği belirtildi. Yani oyunlarda elde ettiğiniz tüm ilerlemeleri bir kayıt dosyası olarak alabileceksiniz.

Google Stadia

Bu kayıt dosyasının dışında erişim sağlamak ise mümkün olmayacak. Diğer bir söylemle oyunlara erişiminiz olacak ve kayıt dosyalarını indirebileceksiniz ancak oyunları indirmeniz pek mümkün olmayacak.

Bunun için Google Stadia desteği bulunmayacak. İlerleyen bir dönemde sistemin son bulması durumunda oyun erişimleri de son bulmuş olacak. Tabii ki bu konuda herhangi bir güncelleme yayınlanmaz ya da yeni bir sisteme geçiş yapılmazsa. Şu an için kullanımın bu şekilde sunulacağı söyleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz