Google Chrome 76 Güncellemesi Yayınlandı

Google Chrome 76 sürümü yayınlandı. Google Chrome 76 yenilikleri neler?

0
53
Google Chrome 76

Google Chrome tarayıcı için yeni özellikler yayınlanmaya devam ediyor. Bir süredir tarayıcı için yeni sürümler duyuran Google, kısa süre önce yeni bir sürüm içerisinde çalıştığını duyurmuştu. Firma tarafından yapılan açıklamada Google Chrome 76 sürümü için çalışmaların hızlandığı açıklanmıştı.

Bir süredir beta sürümü devam eden yeni sürüm için beklenen final sürümü de sonunda yayınlandı. Google Chrome 76 final sürümünün yayınlanmasının ardından beklenen değişikliklerde gelmiş oldu. Hemen yeni sürüm hakkında değişikliklere geçelim.

Google Chrome 76 Neler Sunuyor?

Google Chrome 76 sürümüyle beraber yeni bir gizli mod kullanıma giriyor. Artık kullanıcıların siteye girmesi için abone olması zorunluluğunun ortadan kalkmasını sağlayacak olan bir gizli mod kullanıma giriyor. Bu modu kullandığı zaman, kullanıcıların belli bir süre sonra abonelik isteyen sitelerden kurtulması sağlanacak.

Google Chrome 76

Bir diğer kısımda ise Adobe Flash desteğinin konusunda yeni adımlar atıldığı görülüyor. Adone Flash desteğinin 2020 yılında kesilmesi bekleniyordu. Fakat Google bu konuda biraz daha hızlı davranmış ve Adobe Flash desteğini kesmiş durumda.

Aslında tam olarak Adobe Flash desteğinin kesilmediğini de belirtelim. Desteği varsayılan olarak pasif konuma geçirildiği açıklandı. Bu şekilde bir nevi kullanıcıların düzenleme yapmadığı sürece Adobe Flash kullanımının pasif olarak yani kapalı olarak kalacağını söyleyebiliriz. Tamamen son bulma konusunda ise 2020 yılını beklemek gerekiyor. Bir sonraki büyük güncelleme destek tamamen kaldırılmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz