Google Asistan için Yeni Güncelleme Duyuruldu

Google Asistan için yeni güncelleme duyuruldu. Google Asistan güncellemesinde yer alan yenilikler neler?

0
55
Google Asistan

Sanal asistanlar içerisinde ilk sırada yer almaya başladığını gördüğümüz Google Asistan, sürekli olarak yeni güncellemeler alıyor. Bu güncellemeler bir yandan Google Asistan yeteneklerini arttırıyor bir yandan ise yenilikleri beraberinde getiriyor. Bu şekilde sanal asistana önemli bir artı kazandıran güncellemelerden birisi de geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Google Asistan için mesaj okuma özelliği önemli bir geliştirme kazanmış oldu. Daha önce Mesaj bölümü ve Hangouts bölümü için yayınlanan güncellemenin yeniliklerine bakalım.

Google Asistan Güncellemesi Geldi

Google Asistan için yayınlanan yeni güncelleme sayesinde artık sanal asistan, 3.parti yazılımlar için de mesaj okuma dönemini başlatacak. Buna göre artık WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden gelen mesajların da okunması mümkün kılınacak. Yeni güncellemenin diğer platformlarla Google Asistan arasındaki bağı güçlendirmesi bekleniyor.

Google Asistan

Güncellemenin Telegram, WhatsApp gibi üçüncü parti uygulamalara gelen mesajları da okuyacak olması, sanal asistanın bu yönüyle bir hayli öne geçmesini sağlayacak. Tabii ki yeni özelliği sunarken Google’ın belli ayarlamalar yaptığını da ekleyelim. Buna göre Google, mesajların okunması için kullanıcılardan izin isteyecek.

Yani üçüncü parti uygulamalara gelen mesajların Google Asistan tarafından okunmasını istiyorsanız da bu durumda onay vermeniz ve söz konusu özelliği açık konuma getirmeni gerekiyor. Aksi halde izinler verilmediği için özellik yine kullanılamayacak.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz