E3 Hack Skandalıyla Gündemde

E3 fuarı hacklendi. E3 katılımcılarının bilgileri ortaya çıktı...

0
85
E3

Dünyanın en büyük oyun fuarları arasında yer alan E3, her sene düzenli aralıklarla karşımıza çıkıyor. Yeni oyunların, yeni oyun konsollarının ve oyun dünyasına ilişkin gelişmelerin duyurulduğu ve tüm dünya tarafından takip edilen E3, şu sıralar ise bambaşka bir konu ile gündemde.

Bu kez etkinliğin hacklendiği açıklandı. E3 sistemlerinin hacklenmesiyle beraber ise tüm katılımcıların bilgileri ortaya çıktı. Resmi olarak da doğrulanan hack olayının detayları konusunda da bazı açıklamalar var. Hangi verilerin sızdırıldığı ve kaç kişinin durumdan etkilendiği gibi bilgilerin de ortaya çıktığını belirtelim.

E3 Hacklendi

Yapılan açıklamaya göre E3 etkinliğine katılan basın görevlilerinin bilgileri, resmi site üzerinden yayınlandı. Yine resmi site üzerinde yer alan bir açıkla elde edildiği belirtilen bilgiler içerisinde katılımcıların kişisel verileri bulunuyor.

E3

Katılımcıların adı, soyadı, mail adresleri, telefonları gibi kişisel bilgilerin site üzerinden yayınlandığı açıklandı. Fuar yetkilileri tarafından söz konusu listelerin hemen kaldırıldığı bilgisi de verildi. Ancak her ne kadar listeler kaldırılmış olsa da bu durum internette bilgilerin hızla yayılması gerçeğini durduramamış oldu.

Çok kısa bir süre içerisinde binlerce kişinin bilgisinin paylaşıldığı açıklandı. Buradan alınan bilgiler içerisinde Türk katılımcıların bilgilerinin de olduğunu ekleyelim. Fuar yetkilileri tarafından konu hakkında bir açıklama yapılacak olursa, sitemizden paylaşacağız. Şimdilik açıklar kapatılmış ve listeler kaldırılmış gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz