Avast Nasıl Silinir?

Avast kullanıcıları, Avast kaldırma sorunu ile karşı karşıya kalmayı istemezler. Avast nasıl silinir? Sorusunu bu yazımızda cevaplandırdık ve çözümlerini sizler için araştırdık.

0
47

Burada anlattıklarımızı uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa geriye kalan tek seçenek, Avast’ı bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak olacaktır. Avast kapatma işlemi, Avast’ı tamamen devre dışı bırakamadığı için tek başına yeterli olamıyor. 

Öncelikle Avast’ın ne olduğu hakkında bilgi verelim. Avast, ücretsiz antivirüs programıdır. Avast ve benzeri antivirüs yazılımlar, anlık güvenliği sağlamak için arka planda her daim çalışır.

Ancak iyi özellikleri olan bir bilgisayara sahip değilseniz Avast’ın performansı çok da iyi olmayabilir. Bu durumlarda, Avast nasıl kaldırılır konulu araştırmalar yapmalı ve bu araştırmalarda size gösterilen adımları izlemelisiniz. 

Avast Silme işlemi?

Avast nasıl kaldırılır şeklindeki sorulara, birçok cevap vermek mümkündür. Birden fazla işlem yapıldığı için, bazı işlemler işe yarar, bazıları ise işe yaramaz. 

 

Windows işletim sisteminden Avast silme işlemi yapmak istediğinizde işlemin başarısız olacağını göreceksiniz. Avast ve benzeri antivirüs programları, güvenilir yükleyici tanımlı uygulamaları kulanmadığınız sürece bilgisayarınızdan silinmez. 

Avast silme işleminin en basit yolu, güvenilir yükleyici dosyalarını teker teker silmektir. Güvenilir yükleyici dosyaları bilgisayarınızda bulmak için: 

C: \ ProgramData \ AVAST Software \ Avast \

Bu adımları izledikten sonra karşınıza çıkan dosyaları tek tek silerek Avast silme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz