Android Q için Yeni Açıklama Yapıldı

Android Q sürümü için yeni özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu kez beta 5 yayınlandı.

0
76
Android Q

Android akıllı telefonlar için merakla beklenen yeni işletim sistemi sürümü Android Q için geri sayım devam ediyor. Beta testlerinden sonra, final sürümünün yayınlanmasını beklediğimiz yeni işletim sistemi için sürekli yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor.

Son olarak söz konusu işletim sisteminin 5.betası yayınlandı. Yeni betanın yayınlanmasının hemen ardından ise Android Q işletim sistemi için beklenen bazı gelişmeler için açıklamalar yapıldı. Reddit üzerinden Android geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalar, işletim sisteminin nasıl yenilikler sunacağını ortaya koymuş oldu. Bu kez merakla beklenen bir özellik için detaylar paylaşıldı.

Android Q Ekran Kaydetme Özelliği Bulundurmayacak

Yeni sürümün ilk betalarında ekran kaydetme özelliğinin bulunduğunu görmüştük. Birkaç beta sürümünden sonra ise ekran kaydetme özelliğinin kaldırıldığı ortaya çıkmıştı. İlk beta sürümlerinde söz konusu özelliğin test edilmesine rağmen, sonradan kaldırılmış olması bu modun kullanımı konusunda soru işaretlerine neden oldu.

Android Q

Konu hakkında geliştiriciler tarafından yapılan açıklamada ise Android Q ekran kaydetme özelliğinin sunulmayacağı açıklandı. Ekran kaydetme özelliğinin bu sürümde karşımıza çıkmayacağı, bunun yerine yeni sürümün bekleneceği konusunda bilgiler verildi.

Herhangi bir ara sürüm güncellemesinde de ekran kaydetme özelliğinin kullanılmayacağı konusunda bilgiler verildi. Buna göre yeni özellik 1 sene sonra tanıtıma çıkacak olan, Android R sürümünde  yer alacak. Şimdilik ekran kaydetme özelliğini beklemek gerekecek.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz